Mobiele werktuigen – eigen typering emissiefactoren
Kenmerken
- Thema
- Mobiele werktuigen
- Source type
- enkelvoudige bron
- Bronhouders
- AERIUS
- GLP
- in voorbereiding
- GTP
- in voorbereiding
- Periodiciteit
- onbekend
- Laatste update
- 09-01-2019
Beschrijving gegevensset
AERIUS onderscheidt twee opties voor de berekening van de emissies door mobiele werktuigen: a. berekening emissies op basis van brandstofverbruik per stageklasse, en b. berekening emissies op basis van een eigen typering. Bij de ‘eigen typering’ kan de gebruiker zelf de totale emissies invoeren, maar er kan ook voor worden gekozen deze te berekenen op basis van draaiuren of brandstofverbruik. Bij berekening op basis van draaiuren of brandstofverbruik biedt AERIUS de mogelijkheid te kiezen uit een aantal categorieën van mobiele werktuigen. Voor elke categorie hanteert AERIUS (aanpasbare) defaultwaarden voor het vermogen (kW), de belasting (%), de efficiency (g/kWh) en de NOX emissiefactor (g/kWh). De categorieën en waarden zijn overgenomen uit het Emissiemodel Mobiele Machines (TNO.2009). Dit emissiemodel van TNO wordt ook gebruikt in het project Emissieregistratie en het GCN/GDN proces. Selecteren van een categorie is optioneel. Een gebruiker kan zelf een categorie definiëren en waarden voor vermogen, belasting, efficiency en de NOX emissiefactor invoeren.
Verantwoording gegevensset
De NOx emissiefactoren van de categorieën mobiele werktuigen die gekozen kunnen worden bij de optie ‘eigen typering’ betreffen een gegevensset die is gebaseerd op de volgende bronnen:
Bron | Eigenaar | Sinds |
---|---|---|
TNO. Emissiemodel Mobiele Machines (EMMA) | PlanBureau voor de Leefomgeving | 2015 |
Addendum emissiefactoren Mobiele werktuigen obv eigen typering | RIVM | 2015 |
Beschrijving proces
- InventarisatieDe data worden door de bronhouder gepubliceerd. Door TNO zijn de relevante data geselecteerd.
- ValidatieDe gepubliceerde data worden door een inhoudsdeskundige steekproefsgewijs geverifieerd.
- TransformatieDe gepubliceerde data worden geautomatiseerd getransformeerd naar de database. Er worden geen inhoudelijke wijzigingen doorgevoerd.
Velden databasetabel
machinery_type_emission_factors
Veld | Type | Eenheid | Omschrijving |
---|---|---|---|
emission_factor | float4 | g/kWh | Efficiency van de motor (gram brandstof benodigd voor 1 kWh) |
machinery_fuel_type_id | int4 | nvt | Type brandstof |
machinery_type_id | int4 | nvt | Type werktuig |
substance_id | int4 | nvt | Unieke identificatie van de stof |